Bir gün değil her gün yanlarındayız


8 Mart “Dünya Kadınlar Günü” bahçem düğün sarayında kutlandı. Yapılan Program kapsamında Kur’an-ı Kerim tilaveti, Tanıtım Filmi, Konuşmalar ve Keşkek ikramı yapıldı.
Programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Acar, Bizler her zaman olduğu gibi bir gün değil her gün kadınlarımızın yanındayız. Kadın insandır, Bizler insan evladıyız. İnsanlığa sahip çıkalım, insanlıktan çıkmayalım. Bugün diğer günlerimizden biraz daha anlamlı, toplumun asıl yetiştiricileri olan kadınların gününü kutlamak için bir araya geldik. İnşallah kadınlara verdiğimiz destek artarak devam edecektir” dedi. 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü “Etkinleri kapsamında Kocaali Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu program gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkanı Ahmet Acar, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan, Siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve Kişisel Gelişimci, Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan katıldı.

Kadınlarımız toplumun mimarlarıdır

Kocaali Belediye’si tarafından düzenlenen 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü” programına katılan Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya İl Müdür Yrd. Yasemin Turan; Öncelikle bu programı bizlere hazırlayan Kadınlara hak ettiği değeri veren kıymetli Belediye Başkanımı Ahmet Acar’a teşekkür ederim.
Bizler kadın olarak bu toplumun mimarlarıyız, Bizler birer anneyiz, dinimiz İslam’da yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’de kadının yeri ve önemi vurgulanmış ve Hz Muhammet (S.A.V)’in veda hutbesinde seslendiği üzere “ Kadınlar Size Allah’ın Emaneti” dir buyurmuşlar. Kadın toplumda ve iş hayatında önemli bir yer tutmakta artık çeşitli devlet kademelerinde rahatça çalışabilmektedir. Bizler istedikten sonra ulaşamayacağımız mertebe yoktur. Bu vesile ile Bütün kadınlarımızın 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi

Kadın İnsandır, Bizler insan evladıyız
Programda konuşma yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar;
Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geçen süre içerisinde kadınlarımıza ayrı bir önem verdik. Onlarla birlikte sürekli istişarelerde bulunduk. Bugünün kadınlar günü olması hasebi ile ayrıca anmaktayız, ancak hepsi bir yana buradan yıllar öncesinden bir örnek vermek istiyorum. Okul yıllarımda bizler okullarımıza rahat bir şekilde gidip geldik, lakin sırf inandıkları gibi giyindikleri için, okuluna devam edemeyen, okulunu uzatan, okunu bırakmak zorunda kalan bacılarımız, ablalarımız oldu. Onlar bu mücadelelerinin karşılığı inşallah alacaklardır. Baskı ve zorbalık 28 Şubat döneminde kadınlarımıza dönüktü. Bizim mücadelemiz kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla ve genci ile huzur içerisinde yaşatabileceğimiz bir Dünya oluşturmaktır. Bizim bütün gayretimiz toplumda kadınlarımızı hak ettiği noktalara taşımaktır. Ancak kadınlar bu toplumun mimarlarıdır, kurucularıdır. Kadın İnsandır, Bizler insan evladıyız. İnsanlığa sahip çıkalım, insanlıktan çıkmayalım. Bu vesile kıymetli Hocamız Sıtkı Aslanhan’a, Siyasi parti temsilcilerimize, STK’larımıza ve Dünya’nın en değerli varlıklarından olan Kadınlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı    

Evlatlarınızdan Sevgiyi Esirgemeyin
Programa Konuşmacı olarak katılan Sıtkı Aslanhan Belediye Başkanı Ahmet ACAR sonrasında mikrofonu alarak programa katılanlara seslendi. Sıtkı Aslanhan konuşmasında, ‘’ Ailenin ve Anne, Babanın sorumluluklarından bahsetmek istiyorum. Günümüzde gençlerimizin ailesine karşı ne kadar umursamaz ve duygusuz davrandıkları basından yer alan örneklerle malumdur. Biz anne ve baba olarak sadece onların cebine para koymakla, okutmakla, onlara bazı değerleri kazandıramayız. Benim annem hiç okumadı ama manevi değerler konusunda öylesi zenginliklere sahipti ki bunları bugün okullarda kazandıramıyorlar. Çocuklarınızı sevin onlara merhamet gösterin ve göstermelerini sağlayın, sevgi paylaştıkça çoğalır. Bu vesile ilçemizin değerli Belediye Başkanı Ahmet Acar’a ve Bizleri teşrifleriyle onurlandıran tüm katılımcılara özellikle kadınlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.