Bizim mücadelemizde, nöbetimizde ilanihayedir.


Kocaali Belediye Başkanı Acar “Kocaali’miz her zaman vakur duruşunu göstermiş, Devletinin ve Milletinin her zaman yanında durmuş, sahip çıkmıştır. Derken Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu “Şüphesiz, 15 Temmuz’da meydanlara koşan, bir avuç haine haddini bildiren milletimize şükran ve vefa borçluyuz” dedi

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıldönümünde Kocaali’de Koronavirüs tedbirlileri alınarak yüzlerce kişi 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda bir araya geldi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Cumhuriyet Savcısı Osman Ercan, AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir, MHP İlçe Başkanı Adnan Arar, İlçe Emniyet Müdür V. Tolga Şanlı, İlçe Jandarma Kom. V. Yusuf Yurtseven, İlçe Müftüsü Âdem Gülmek, Gençlik Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve Demokrasi nöbetlerinin yılmaz bekçileri vatandaşlarımız katıldı. Mehter konseri ile başlayan program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa seslenişi ile devam etti. Konuşmaların ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şiirler okundu. İlçe Müftüsü Âdem Gülmek’in ettiği duanın ardından tüm camilerden sela sesleri yükseldi.

Ya Şehit Olacaktık Ya da Gazi.
15 Temmuz Gazisi Can Akova “Biz o gece canımız pahasına dahi olsa Sakarya’mızı ve Valiliğimizi darbecilere bırakmayacağımıza and içtik. Araçlarımızla birlikte Valiliğimizin kuşatıldığını öğrenince oraya gittik. Bize engel olmaya çalıştılar ama onlar bilmiyorlardı ki, biz zaten şehit ya da gazi olmaya gitmiştik. Üzerimize kurşun sıktılar, zırhlı araçları sürdüler ama bizi yolumuzdan çeviremediler. Hamd olsun Valiliğimizi darbecilerin elinden aldık. Darbeci hainleri emniyet güçlerimize teslim ettik. İnşallah, Devlet ve Millet olarak böyle bir kara geceyi bir daha yaşamayız. Bu vesile ile, 15 Temmuz Gecesi şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar dilerim” dedi.

Bulunduğumuz cephe’de mücadelemiz devam edecek.
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “Milletimiz o gece vakur duruşunu yine göstermiş, Devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın arkasında olduğunu, darbeci ve alçak hainlere karşı bir kez daha ispat etmiştir. Şunu herkes iyi bilmelidir ki, bizim mücadelemizde, nöbetimizde ilanihayedir. Kimse bu ülkede bir daha darbe girişimine tenezzül etmesin. O gece, Devletimizin ve Şanlı Ordumuzun içerisine kümelenmiş, bir grup kanı bozuk darbe girişiminde bulunmuş ve milletimizden gereken cevabı almıştır.  Zira; Milletimiz 15 Temmuz Destanının yazıldığı gece, “Seçimle gelen Seçimle gider, Darbe yapmak kimsenin haddi değil” mesajını açık açık vermiştir. Bizler milletimizin verdiği vekaletle görevini sürdüren ve yine millet tarafından görevden alınabilecek kişileriz. Yüce Allah; Devletimizden ve Aziz Milletimizden razı olsun. 15 Temmuz Gecesi, Rahmet-i Rahman’a kavuşan şehitlerimize yüce Allah’tan Rahmet eylesin, Gazilerimize şifa ihsan eylesin. Rabbim, böyle alçak ve şereflerini satmış kişileri, milletimizle ve ümmet-i Muhammed’le karşılaştırmasın” dedi.

15 Temmuz; Unutmamak ve hafızayı diri tutmaktır.
Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu “15 Temmuz aslında bir derstir. Her okulda ve bölümde okutulması, öğrencilerimiz açısından istifade edecekleri bir eğitim olacağını düşünüyorum. 15 Temmuz, bu vatanın has evlatlarının, o gece hesapsızca kalbinin sesinin dinleyerek meydanlara koşan vatan evlatlarının, bu topraklar üzerinden yaşamaktan gurur duyan, nasip olursa bu vatan için çarpışıp yine bu vatan toprağının altında uyurum diyen koca yürekli insanların, Devletten ve Milletten bir haber olan bir avuç çapulcuya karşı kazandığı en büyük zaferdir. Şüphesiz bu hainler, planlar yaptılar, tuzaklar kurdular. Ancak; bu sefiller, Cenab-I Hakk’ın tuzak kuranların en hayırlısı olduğunu hesaba katmadılar ve perişan oldular. 15 Temmuz denilince aklıma ilk gelen şey, unutmamak ve hafızayı diri tutmaktır. 15 Temmuz; dün ecdadımızın Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde, Çanakkale’de bu topraklara göz dikenlerin amacı gayesi neyse 15 Temmuz’da odur. Buradan bir kez daha ifade ediyorum ki; Devletimiz ve Milletimiz bu ve buna benzer haince girişimlere asla müsaade etmeyecektir. Bu vesile ile 15 Temmuz Gecesi ve Devletimizin ve Milletimizin bağımsız bütünlüğünü korumak için şehadete eren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize yüce Allah’tan şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.