Devlet Millet El Ele


Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ilçe mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Çözüme kavuşturmak için buradayız.

İlçe genelindeki sıkıntıları dinlemek ve çözüm bulmak için muhtarlarla bir araya gelen Vali Balkanlıoğlu; “Sayın Cumhurbaşkanımızın emri ile artık makamlarımızda oturup sizlerden gelen dilekçeler ile çözüm aramak yerine sahaya inerek sizlerin ve vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek istiyoruz. Bizler oturduğumuz koltukta emanetçi olan insanlarız, makamın asıl sahibi sizlersiniz.

Burada birçok daire amiri ve müdürler var, sizlerin sıkıntıları bizlerin sıkıntılarıdır. Elimizden ne gelirse en hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için çaba göstereceğiz. İnşallah bundan sonraki süreçte de ilçe kaymakamı, belediye başkanı, daire amirleri ile birlikte sık sık sizlerle olacağız. Belediye Başkanımız ve Kaymakam beyden aldığım bilgilere göre ilçemiz hızlı bir şekilde gelişiyor. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda Tapu Kadastro, Sedaş, Ağdaş, Türk Telekom gibi kurumlarda vatandaşlarımıza hizmet anlamında sıkıntılar olduğu tespit ettik. Bu konularla alakalı olarak kurumlarla görüşüp çözüme kavuşturmaları için gerekli talimatlar verildi.” ifadelerini kullandı.

 

Farklı Bir Kocaali

Program kapsamında ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ahmet ACAR;

“Sayın valimizin dediği gibi, bizler oturdukları koltukta emanetçi olan insanlarız.

Sizlerinde bildiği üzere bütün mahallerimizi kapsayan bir çalışma başlatmıştık, sizlerden gelen sorunları tek tek dinleyerek bir program, çalışma ağı oluşturduk, çok şükür bugün geldiğimiz noktada sonuçlarını hepimiz görüyoruz. İlçe genelinde hummalı ve itinalı bir çalışma yürütüyoruz, bu kapsamda Belediyemiz sorumluluk ağında soğuk asfalt, beton, sıcak asfalt yaması, yol genişletme, alt yapı çalışmaları, çevre temizliği, park ve bahçeler, kültür ve sosyal alan olmak üzere birçok çalışma yapıldı, inşallah bu çalışmalar hız kesmeden devam edecek. Her zaman şunun arzusu içerisinde olduk, Kocaali’mize ne yapabilir ne kazandırabiliriz. Çok şükür ilçemizde bir çok alanda projeler  devam  etmekte olup , Caferiye Mahallemizde Kocaali Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile 448 Konutluk Caferiye/Ortaköy evleri, yine Caferiye Mahallemizde ülkemizde emsali bulunmayan Kadınlar Plajı sosyal tesisi, Kara pelit Mahallemizde Doğal park ve Piknik alanı, Karşı Mahallemizde Esentepe spor kompleksi, Selahiye mahallemizde yapımı biten  Belediyemiz ve Sportoto Teşkilat Başkanlığı işbirliği ile,  bölgedeki hemşehrilerimizin  her  zaman kullanabilecek olduğu spor kompleksi, Yeni Mahallemizde başlatacak olduğumuz beş  dönüm üzerine sosyal park. Bizim hedefimiz çevresi ve çehresi ile değişen, hızlı, doğru adımlarla ve projelerle büyüyen farklı bir Kocaali.” Dedi