Kocaali Şehitlerini Andı


Başkan Acar, “ Canımızdan aziz bildiğimiz şanlı bayrağımıza ve vatan topraklarımıza sahip çıktığımız sürece, bu vatan bizimdir. Kimse bu milleti sınamasın, sınadıklarında neler olduğunu gayet iyi bir şekilde gördüler” dedi.

1992 Yılında Şırnak’ın Görmeç üst bölgesinde,  çığ düşmesi sonucu şehit olan askerler Kocaali’de bulunan şehitlikte anıldı.  Anma programına Belediye Başkanı Ahmet Acar, Şehit yakınları Gaziler Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Onursal Başkanı Saim Yarar, Sakarya Dernek Başkanı Gazi Mustafa Çolak, İlçe Millet Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Askeri Personeller, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Mansur Saldıran, Kamu Personelleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program kapsamında;  Öğrenciler tarafından şiirler okundu, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua gerçekleştirildi.

Şehitlerimize, Milletçe Minnettarız
Gaziler, Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Onursal Başkanı Saim Yarar konuşmasında; “ Bu vatan için evlatlarımız çok bedeller ödemiştir ve ödeyecektir. Bizim ülkemize sınır göstermeye çalışanlar, kendi sınırlarını koruyamayacak hale gelmişlerdir.  Bizim milletimiz askere giderken, “Ya Şehit Oluruz Ya Gazi” sözüyle yola çıkarlar.  Ölmekten hiçbir zaman korkmazlar.  Sözlerime son verirken,  bizlerden desteklerini esirgemeyen başta, Komutanlıklarımıza, Belediye Başkanımız sn. Ahmet Acar’a şehit ve gazi ailelerimize şükranlarımız sunarım. Allah bu vatan için şehadet eden tüm şehitlerimize, bir şehit babası olarak rahmet diler, onları saygı ile yâd ederim” dedi.

Güçlü olmak zorundayız.
Anma programında konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ” Bu toprakları bize vatan kılan başta okul arkadaşım Turgut Altay’a ve şehit ailelerimize Allah’tan rahmet dilerim. Bu topraklarda askerlerimizin tuttuğu nöbetler sayesinde rahat bir şekilde uyuyoruz. Bugün,  bu topraklarda başımız dik gezebiliyorsak, ibadetimizi yapabiliyorsak şehitlerimizin sayesindedir. Allah makamlarını yüce eylesin.Millet olarak, geçmişimizi asla unutmamamız ve daha çok çalışmamız lazım.   Daha çok üretmemiz lazım, daha çok okumamız lazım. 
Bunları yapmalıyız ki; başka devletlerin vermiş savunma sistemlerini değil, kendi ürettiğimiz ve geliştirdiğimiz milli sistemleri kullanalım.  Gençler; geçmişimizden aldığımız güç ve özveri ile daha çok çalışacak ve bu milletin her zaman hizmetkârı olacağız. Çünkü bu millet;  esareti hiçbir zaman kabul etmez.  Bu vesile ile bir kez daha bu toprakları kanlarıyla sulayarak bize “Yurt” yapan, aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd eder, gazilerimize yüce Allah’tan şifa dilerim” ifadelerini kullandı.