Sokak Hayvanları Unutulmadı


Koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokakta sahipsiz kalan kedi, köpekler ve güvercinler belediye ekipleri tarafından mamayla beslendi.

Kocaali Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bağlı Ekipler; Koronavirüs salgını nedeniyle sokakta yiyecek bulamayan kedi, köpeklere ve güvercinlere mama verilmesi için çalışma başlattı. Belediye ekipleri, ilçenin birçok sokağına bıraktıkları mamalarla kedi, köpeklerin ve güvercinlerin yiyecek ihtiyacı karşılandı.

Bizim için her can çok kıymetli
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “Özellikle sokağa çıkma yasağı ilan edilen hafta sonunda da Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Amirliği’ne bağlı ekiplerimiz, minik dostlarımızın sağlığı ve beslenmesi için yoğun mesai harcıyorlar.   Bizim için her can çok kıymetli.  Bizler evlerimizde kendimizi koruma altına aldık ama sokaktaki dostlarımızı korumak şimdi daha da önemli oldu.  Ekiplerimiz tarafından ilçemizin merkezi başta olmak üzere; Kedi, Köpek ve Güvercinlerin yiyecek ihtiyaçlarını karşılayama devam ediyor. İnşallah bu zor günleri birlikte atlatacağız” dedi