Yazar Dilipak, Kocaali`de Konferans verdi


Yazar Dilipak, Kocaali`de Konferans verdi

Kocaali Belediyesi ve İ.H.H`ortaklaşa düzenlediği programda, gazeteci-yazar  Abdurrahman Dilipak konferans verdi.

Kocaali Bahçem Düğün Salonunda düzenlenen konferansa, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Burak Ak, Karasu Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı, Sakarya İ.H.H şube başkanı Sebahattin Aydın,  Kocaali İlçe Müftüsü Ahmet Halıcı, STK başkanları, Muhtarlar, Meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

Gazeteci-yazar  Abdurrahman Dilipak ise konferansta gündemi değerlendirerek, "Mühür sizde. Mühür kimdeyse Süleyman odur. Mührünüzün değerini iyi bilin. Bu devletten sadece  Türkiye'yi yönetmesini değil, İslam ümmetine önderlik edecek bir devlet de olmasını istiyoruz. Sadece İslam dünyası değil, biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz. Yeryüzünde adaletten, barıştan, hürriyetten yana yeni bir medeniyet kuracağız. İnsanlığın maslahatına faydalı olacak, örnek teşkil edecek bir Anayasa yapmamız gerekiyor. ya da seçtiğimiz kişilerin o vizyona sahip olması gerekiyor. Hiç kimsenin dünyada olup bitenleri görmezden, duymazdan, bilmezden gelme hakkı ve lüksü yok" diye konuştu.

Türkiye'de yaşayanlar kadar  Somali'de, Kudüs'te,  Suriye 'deki insanların sabahlara kadar 15 Temmuz'da darbe girişiminin başarısız olması için dua ettiğini belirten Dilipak, bütün Müslümanların duaları ile  Türkiye'nin kurtulduğunu kaydetti.

Yazar Dilipak konferans sonunda soruları yanıtlarken, kitaplarını imzaladı.